#громадськемісце Псевдовибори путіна на окупованих територіях. Чому росіяни бояться українського руху спротиву #кропивницький #kropyvnytskyi

Псевдовибори путіна на окупованих територіях

У Росії продовжуються так звані вибори президента. Зважаючи на відсутність будь-яких реальних ознак демократії, перемога Володимира Путіна не викликає питань у експертів. Інша річ, що для Кремля та особисто російського диктатора дуже важлива формальна складова. А саме – гарна картинка для пропаганди, яка в Росії дуже нагадує німецький ідеологічний інструмент часів Гітлера.

Демонстрацією успіху неонацистської ідеології Кремля мають стати псевдовибори на окупованих землях України, які у Москві називають “новими територіями”. Йдеться про Крим та частину Донбасу, які були захоплені путінськими військами та його проксі у 2014 році, а також частини Херсонської та Запорізької областей, які були окуповані внаслідок повномасштабного настання російських збройних сил, пише у своєму блозі на “Матриця свободи” Юрій Федоренко.

Проте окупантам важко протидіяти місцевому населенню, яке в абсолютній більшості підтримує Україну. Підпілля, або як його ще називають – Рух опору – на захоплених територіях діє надзвичайно ефективно.. Тому у Кремлі вирішили схитрувати, і так звані вибори президента РФ вирішили розтягнути майже на цілий місяць. Якщо у всій Росії вибори відбудуться 15-17 березня, то на окупованих територіях псевдовиборний процес розпочався ще 25 лютого.

“Справа в тому, що їм не вдається навіть формально зібрати людей для пропагандистської картинки, щоб показати високу “явку”, – зазначає голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який до нападу росіян був мером Мелітополя, одного з нині окупованих міст області”. словами, демонстрацією небажання українців жити під російською окупацією стала активність підпільників.

На окупованих територіях можна спостерігати як насильницькі, так і ненасильницькі форми опору росіянам.. Щодня з’являється інформація про різні дії з боку сил опору. Десь поширюються листівки чи малюються графіті. А десь фіксують дії колабораціоністів чи пускають потяг під укіс”, – каже він.

Псевдовибори путіна на окупованих територіях. Чому росіяни бояться українського руху спротиву, фото-1

На окупованих територіях поширюються антиросійські листівки

Нам вдалося поспілкуватись із представником українського підпілля, позивний “Кельт”. З ним було дуже непросто зв’язатися, оскільки він зараз перебуває на окупованих Росією територіях. Тому накладався елемент, що стосувався безпеки. Сам “Кельт” є легендою серед українського підпілля, адже пройшов тортури, але не зламався і реалізував кілька успішних операцій.. Проте через координатора нам вдалося вийти з ним на зв’язок.

“Кельт” розповів про те, як українці продовжують боротися проти росіян, які скоюють військові злочини проти цивільного населення. За його словами, на низовому рівні функціонують десятки груп сил опору, які діють автономно одна від одної. Більше того, часто вони діють абсолютно на свій розсуд, розповсюджуючи різні листівки, передаючи сигнали за допомогою різних знаків на стінах. Одним із таких символів став “Око Руху опору”, який демонструє здатність підпілля бачити всі дії окупантів та колабораціоністів, які зрештою відповідатимуть за свої дії.

Псевдовибори путіна на окупованих територіях. Чому росіяни бояться українського руху спротиву, фото-2
Псевдовибори путіна на окупованих територіях. Чому росіяни бояться українського руху спротиву, фото-4
Псевдовибори путіна на окупованих територіях. Чому росіяни бояться українського руху спротиву, фото-6