#громадськемісце Історія бренду Коблево: найцікавіші факти #кропивницький #kropyvnytskyi

Історія бренду Коблево: найцікавіші факти

Березень 21, 2024 | Цікаве | Переглядів: 214 | Коментарі: 0

До найвідоміших українських виробників тихих вин і коньяків входить бренд Коблево, який з 2015 року працює на базі Миколаївського коньячного заводу.

В асортименті Koblevo представлено кілька десятків продуктів, серед яких ординарні та маркові коньяки з терміном витримки від 3 років. У статті ми розповімо про найцікавіші факти, пов’язані з історією та розвитком бренду.

Image

Коротка історія Коблево

Свою назву бренд отримав на честь графа Томаса Кобле, котрий у XVIII столітті був градоначальником Одеси та за певні військові заслуги отримав від царя землі біля Тилігульського лиману. Там граф посадив перші виноградники і там же починається історія Коблево. У першій половині XIX століття Томас Кобле, який багато років присвятив розвитку виноробства, помер. Його родина переїхала до Італії, а виноградники на багато років були забуті.

Тільки за часів СРСР землі, які раніше належали Кобле, знову стали родючими виноградниками, а на території з’явилася виноробня, де було створено перший коньяк Коблево. Після ухвалення «сухого закону» підприємство вдалося зберегти, переформатував його під виробництво виноградного соку та карамелі зі смаком винограду. Коли закон скасували, роботу виноробні було відновлено.

Вже наприкінці 80-х років минулого століття на землях графа Кобле було понад 1000 га виноградників, і близько 75% з них давали гарний врожай.

Що відбувається з компанією сьогодні

Наприкінці 90-х завод був реконструйований — на ньому встановили нове обладнання, у тому числі техніку італійського виробництва для автоматичного розливу вин. Ще через 15 років було відкрито Миколаївський коньячний завод спеціально для створення продукції Коблево. Сьогодні це сучасне підприємство з повним циклом виробництва вин, бренді та коньяків. Регулярно асортимент товарів поповнюється новими продуктами, а спеціалісти компанії працюють над удосконаленням рецептур та технологій.

Найпопулярніші коньяки Коблево

В асортименті бренду є такі продукти, які мають стабільно високий попит серед вітчизняних та іноземних виробників:

  1. Selection VS 3 зірки — має складний м’який смак, в якому відчуваються медові та квіткові нотки.
  2. «Миколаїв Нескорений» VSOP 4 зірки. У цього коньяку, який готується із сортів винограду Ркацителі та Аліготе, яскравий смак із тонами фруктів та ванілі.
  3. Koblevo 5 зірок. Відрізняється насиченим смаком із нотками квітів, фруктів, ванілі і шоколаду, доступний для покупки в маркеті алкогольних штук Maudau.

 

Окремо стоїть лінійка міцних алкогольних напоїв Reserve, які готуються за особливою технологією. Виноград для створення винних дистилятів збирається вручну лише на світанку, до появи роси та сходу сонця — так вдається максимально зберегти смакові якості винних ягід.

ДЖЕРЕЛО