#громадськемісце Сексуальне насилля як зброя проти населення під час війни: куди звертатися потерпілим? #кропивницький #kropyvnytskyi

Сексуальне насилля як зброя проти населення під час війни: куди звертатися потерпілим?

Сексуальне насилля під час війни — ще один вид зброї проти мирного населення, елемент злочину проти людяності, – зазначають в Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Організація підготувала пам’ятку для постраждалих.

.responsive1 { width: 300px; height: 250px; }
@media(min-width: 500px) { .responsive1 { width: 468px; height: 60px; } }
@media(min-width: 800px) { .responsive1 { width: 728px; height: 90px; } }


За даними Офісу Генерального прокурора на березень нинішнього року, від початку повномасштабного вторгнення лише зареєстрованих фактів сексуального насилля нараховується 274. Але фахівці зазначають, що їх значно більше, адже багато хто мовчить про пережите або перебуваючи у жахливих умовах окупації та полону не мають змоги заявити про злочин.

На міжнародній конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки», що відбулася 4-5 березня, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина представила пілотний проєкт «Невідкладні проміжні репарації для постраждалих від сексуального насилля під час війни в Україні», створений спільно з Глобальним фондом тих, хто пережили насильство, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та громадськими організаціями, що займаються правовою та психологічною підтримкою постраждалих:

«Ми ініціювали розробку та впровадження пілотного проєкту «Невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від СНПК». Ми розробили систему формування таких репарацій, яка передбачає виявлення постраждалих, ідентифікацію кейсів, ухвалення рішень про відповідність критеріям і виплату проміжних компенсацій» – зазначила Віцепрем’єр-міністерка.

Під час реалізації цього проєкту особлива увага приділяється забезпеченню якісних, холістичних, репараційних заходів з урахуванням конфіденційності інформації та підходу, орієнтованого на постраждалого.

Постраждалі від сексуального насилля, повязаного з конфліктом (СНПК) можуть звернутися за комплексною юридичною та психологічною підтримкою до спеціальних сервісів допомоги.

Лінія правової допомоги «ЮрФем: підтримка» за номером 068 145 55 90 або 0 800 30 55 90 (дзвінки безкоштовно), написавши у Viber/Telegram або залишивши заявку на сайті: https://jurfem.com.ua/jurfem-pidtrymka/.

  • Центри допомоги врятованим — це державні установи, створені Урядом України в партнерстві з UNFPA, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку в одному місці.
  • Платформа допомоги врятованим.
  • Аврора — сервіс психотерапевтичної допомоги постраждалим від СНПК.
  • БПД — Система безоплатної правової допомоги. Це мережа бюро правової допомоги та дистанційні сервіси для отримання такої допомоги. Через них можна скористатися гарантованим державою правом кожної людини мати безоплатну кваліфіковану допомогу юристів.

СНПК — злочин, що немає терміну давності, тож звернутися за допомогою можна в будь-який момент.

Свідчення постраждалих від СНПК є доказами, що можуть допомогти довести вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду проти українського народу, повернути відчуття справедливості для сотень людей не лише в Україні, але й в усьому світі.

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці:

ДЖЕРЕЛО