#громадськемісце Про роль жінки у сучасному суспільстві говорили у ліцеї “Інтелект” #кропивницький #kropyvnytskyi

Про роль жінки у сучасному суспільстві говорили у ліцеї “Інтелект”

Форум під промовистою назвою ”Сила жінок 2024”, що відбувся напередодні Міжнародного жіночого дня у ліцеї сучасної освіти “Інтелект”,  організатори присвятили ролі жінки в сучасному суспільстві. 

“Місія нашого форуму — допомогти кожній учасниці знайти Work-Life balance – баланс між роботою і особистим життям, – сказала ведуча заходу Наталія Арістарова, вчителька початкових класів. –  Баланс, який потрібен кожній жінці, між часом який виділяємо на сім’ю, кар’єру, хобі, здоров’я та особистий розвиток”.

Ще один ведучій, учень 11 класу Олександр Арістаров, нагадав присутнім, шо в історії України існує чимало прикладів жінок, які в культурно-освітній, політичній і навіть військовій діяльності не поступалася чоловікам. При цьомуукраїнська жінка завждистояла на боці милосердя, несла любов, створювалародинний затишок. Сказав, що кожна жінка – це особистість і вона має право на реалізацію свого потенціалу.

Далі ведучі повідомили, що на форум “Сила жінки 2024” вони запросили успішних та реалізованих  жінок Світловодська, щоб вони поділилися з присутніми лайфхаками свого успіху. Представили гостей, а учні із зали вручили кожній живі квіти. 

Отже, серед спікерок форуму були: Світлана Осика, начальниця управління освіти, молоді та спорту; Наталія Молчанова,керуюча справами виконавчого комітету міської ради; Лариса Ляшенко, директоркамського Палацу культури; Марина Салабутіна, військова капеланка, художнякерівнниця міського Палацу культури; Наталія Склярова, фотографиня; Анна Русавська, підприємиця; Юлія Ткаченко, начальниця Світловодського відділення “ Укрсиббанка”; Яна Пашагор’єва, старшаінспекторка поліції; Тетяна Дроздова, редакторка першої незалежної газети Світловодщини “ Світловодськ вечерній”, секретарка Світловодської регіонльної організації НСЖУ України; Юлія Шовкопляс, фельдшерка Світловодської підстанції Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; Ніна Сокуренко, директорка Світловодського міського краєзнавчого  музею;  Тетяна Мельник, директорка ліцею “ Інтелект”, який у минулому році увірвався у ТОП-200 найкращих навчальних закладів України. 

Після предствлення спікерок форуму,  хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули на полях російсько-української війни, виборюючи волю і незалежність України.  

“Війна триває не тільки на наших територіях,а й в душах українців. Підступний ворог хоче, щоб ми зламалися, але цього не буде. – продовжили ведучі. – На нас чекає насичений період відбудов, перепланувань власних життів, визначення нових цілей, на які знадобляться натхнення, сили та енергія. Усі ці якості є у наших гостей. Вони є успішними та відомими жінками нашого міста, які вміло поєднують роботу та сім’ю”. 

І розпочалося спілкування. Ведучні та учні із зали, ставили питання кожній гості і уважно слухали відповіді.  Про що говорили? Про те, як кожна зі спікерок обрала у свою професію; що змушує її посміхатися, а що дратує; що робить щасливою; якби можна було почати життя ще раз, що б воназробила по-іншому; що є найнеобхіднішим у дорослому житті і про багато іншого. Гості прагнули відверто відповідати, розкриваючи свої маленьки секрети успіху, які, сподіваємося, були корисними для ліцеїстів. 

У заході взяв участь і почесний гість – міський голова Андрій Маліцький, якому дали слово на завершення форуму “Сила жінок 2024”. Вітаючи учасниць, він неодноразово назвав усіх “жіночками”, що зовсім не сподобалося самодостатнім  жінкам. Зробили зауваження, погодився, а це, хоч на словах, крок до розуміння гендерної рівності, бо інакше доведеться аналогічно звертатися до “чоловічків”.

Після форуму колектив ліцею передав подарунки захисникам України через присутніх тут волонтерок Марину Салабутіну та Ларису Ляшенко, які у ніч виїздили на Східний напрямок фронту. 
Чи вдалося реалізувати усе задумане? З таким запитанням насамкінець ми звернулися до директорки ліцею Тетяни Мельник. Ось що вона сказала: 


“Основна мета цього заходу полягала в тому, щоб відійти від шаблонного відзначення Міжнародного жіночого дня, підкреслити роль жінки  в умовах сьогодення, коли більшість чоловіків боронять кордони, а жінкам доводиться вирішувати ряд задач самотужки. А ще хотілося показати юному поколінню успішних жінок різних професій нашої громади. Розвиваючи цю ідею і не думали, що вийде так атмосферно, але завдяки відкритості спікерок, кмітливості, активності  і зацікавленості наших учнів, захід вийшов пречудовий. Вкотре дякую учасникам за ініціативність і щирість, організаторам заходу за ідеї і реалізацію. До речі , як продовження проєкту, хлопці вже чекають на зустріч з успішними чоловіками. Тож далі буде. Головне мир і Перемога!”

Фоторепортаж Богдана Дроздова
Більше фото тут: https://svetlovodsk.com.ua/15124-forum.html

ДЖЕРЕЛО