#громадськемісце Новий музейно-театральний простiр з’явився на “Хуторi Надiя” #кропивницький #kropyvnytskyi

Новий музейно театральний простiр з’явився на “Хуторi Надiя”

На територiї фiлiї обласного краєзнавчого музею – заповiдника-музею I.К.Тобiлевича «Хутiр Надiя» сьогоднi, 14 травня, вiдкрили новий простiр.

Про це повiдомляє обласна рада, iнформує Златопiль.

Основне призначення простору – популяризувати театральну iсторiю нашого краю та розвивати в Кiровоградськiй областi подiєвий туризм.

Музейно-театральний простiр може використовуватися як майданчик для громадських органiзацiй, державних чи приватних структур для проведення iсторичних, культурних, просвiтницьких заходiв.

За словам директора Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка, нова концепцiя роботи заповiдника-музею I.К.Тобiлевича – це поєднання трьох кластерiв: славетної iсторiї, чарiвної природи та сучасностi.

Заповiдник-музей «Хутiр Надiя», разом iз музейно-природним заповiдником «Тобiлевичi» (село Арсенiвка) та мiським лiтературно-меморiальним музеєм I.К.Карпенка-Карого, утворюють систему об’єктiв, безпосередньо пов’язаних iз театральною iсторiєю України. У свою чергу, театральна iсторiя – родзинка туристичного потенцiалу Кiровоградської областi, те чим Кiровоградщина може вирiзнятися фонi iнших регiонiв України.

Як меморiальне мiсце «Хутiр Надiя» – це будинок родини Тобiлевичiв; унiкальна колекцiя предметiв, якi розповiдають про життя i дальнiсть родини; батькова хата, збудована у 1871 роцi Карпом Тобiлевичем; комплекс поховань родини Тобiлевичiв та iнше.

Як природна пам’ятка – меморiальнi дуби, посадженi корифеями українського театру та вiдомими дiячами культури; рукотворне озеро з джерельним живленням; чумацька криниця; калинова алея (калину для якої Софiя Тобiлевич привезла з Асканiї Нової); яскравi природнi локацiї для фотосесiй.

Сучасна частина заповiдника – новий музейно-театральний простiр iз конференц-залом для проведення семiнарiв, презентацiй, майстер-класiв, тренiнгiв, виставок тощо.

Крiм цього, як зазначає Борис Шевченко, окремо проробляється питання проведення на територiї заповiдника-музею «Хутiр Надiя» реабiлiтацiї вiйськовослужбовцiв Збройних Сил України з метою вiдновлення їхнього ментального здоров’я.

У заходах на територiї заповiдника-музею I.К.Тобiлевича (Карпенка-Карого) «Хутiр Надiя» взяли участь перший заступник голови Кiровоградської обласної ради Юрiй Семенюк, заступники начальника обласної вiйськової адмiнiстрацiї Катерина Колтунова i Юрiй Миколаєнко, голова Кропивницької районної ради Андрiй Лейбенко, представники обласної ради.

«Саме тут, на нашiй землi народжувався професiйний український театр, на сценi якого ще в перiод Росiйської iмперiї ставили українськi твори. Збереження пам’ятних мiсць, пов’язаних iз Корифеями українського театру, – наша шана людям, якi за часiв царату, незважаючи на полiтичнi та економiчнi утиски, не боялися проявляти свою українську iдентичнiсть, – зазначив пiд час вiдкриття простору перший заступник голови Кiровоградської обласної ради Юрiй Семенюк. – Збереження, популяризацiя та розвиток пам’яток української культури, навiть тодi, коли в Українi триває вiйна, свiдчить про те, що ми нiколи не забудемо своєї iсторiї, своїх традицiй. Ми навiть у важких економiчних умовах маємо вишукувати ресурси для того, щоб робити такi пам’ятки культури вiдомими не лише в Українi, а й за її межами».

Директор Департаменту культури i туризму обласної вiйськової адмiнiстрацiї Уляна Соколенко вручила почеснi грамоти та оголосила подяки департаменту працiвникам заповiдника-музею I.К.Тобiлевича та обласного краєзнавчого музею Тамарi Григор’євiй, Iринi Єгоровiй, Свiтланi Саванчук, Людмилi Барамбi.

Також пiд час вiдкриття музейно-театрального простору було презентовано краєзнавчо-туристичне видання «Тобiлевичi» та осучаснений туристичний путiвник Хутором Надiя, розроблений Андрiєм Домаранським.

Для вiдвiдувачiв було проведено оглядову екскурсiю музейно-театральним простором, пiсля чого актори Кiровоградського обласного академiчного музично-драматичного театру iменi М.Л. Кропивницького зiграли на сценi лiтного театру заповiдника-музею Iвана Тобiлевича сцени з його п’єс.

Новий музейно-театральний простiр з’явився на “Хуторi Надiя”

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО