#громадськемісце Дмитро Чижевський – філософ, славіст, мислитель #кропивницький #kropyvnytskyi

Дмитро Чижевський – філософ, славіст, мислитель

З нагоди 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського, українського культуролога та філософа, працівники бібліотеки-філії №2 провели вечір-портрет «Дмитро Чижевський – філософ, славіст, мислитель».

Дмитро Іванович – філософ, один з останніх славістів-універсалів, провідний авторитет у царині української літератури та філології. Навряд чи знайдеться хоч одна галузь української інтелектуальної та культурної історії, котру Чижевський не збагатив би вагомою статтею чи повідомленням. Діапазон, розмаїття тематики його досліджень – разючі. Сюди входять такі питання, як український національний характер, компоненти української культури, філософія в старій Україні, життя Г. Сковороди і його філософія, поетика т. Шевченка, філософія П. Юркевича, а також життя і творчість М. Гоголя.

Користувачі бібліотеки переглянули «Kontat TV Marko R. Stech «Очима культури» № 61, DmytroChyzhevsky; Дмитро Чижевський», ознайомились з виставкою літератури «130-років від дня народження Дмитра Івановича Чижевського», що має два розділи: «Наукова спадщина Дмитра Чижевського» та «Дмитро Чижевський: сторінки життєвого та творчого шляху». Учасники заходу обговорили глибину особистості нашого земляка як літературознавця та філософа.

ДЖЕРЕЛО