#громадськемісце На Кіровоградщині рятувальники переобладнали гуманітарну техніку у новий потужний піротехнічний автомобіль (ФОТО) #кропивницький #kropyvnytskyi

На Кіровоградщині рятувальники переобладнали гуманітарну техніку у новий потужний піротехнічний автомобіль (ФОТО)

Рятувальники завжди дотримуються обіцянок. А відтак, від початку року продовжили втілювати у життя анонсований план з переобладнання гуманітарної техніки під потреби гарнізону. Ось і “перша ластівка” — потужний піротехнічний автомобіль підвищеної прохідності на базі Mercedes 814-D. Це автомобіль важкого типу, призначений для доправлення особового складу піротехнічного підрозділу до місць виконання завдань за призначенням, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС в області.

Його народження відбулося у власній автомайстерні кропивницьких рятувальників. З отриманого у якості гуманітарної допомоги пожежного автомобіля демонтували усе протипожежне обладнання. На місці пожежного бака встановили металеві дуги, що служать основою натенту, а ще обладнали автобронестіною, на якій закріпили шанцевий інструмент для робити саперів. Аби транспортування виявлених боєприпасів, вибухонебезпечни хречовин та засобів підриву було безпечним та зручним, розмістили у ньому так звану пісочницю та спеціальні ящики. 

У комплектували спецтехніку електростанцією, засобами пошуку ВНП, біноклем та квадрокоптером, що дозволяють дистанційно контролювати територію проведення робіт, а ще – медичною укладкою (сумкою) з повним набором інструментарію для надання першої медичної допомоги. До складу піротехнічного спорядження обов’язково входять котушка, за допомогою якої здійснюють прокладання електромережі для проведення підривних робіт, омметр — приладдля перевірки її цілісності та радіостанція для зв’язку особового складу. Окремий відсік зробили для бронезахисту особового складу, де зберігаються бронежилети та бронешоломи. 

Так гуманітарний пожежний автомобіль пережив своє друге народження та відтепер служитиме справі звільнення українських земель від смертоносних мін та снарядів, залишених ворогом на деокупованих територіях, а також напросторах Кіровоградщини, де й донині виявляють застарілі боєприпаси часів минулих війн. Вже найближчим часом ця потужна спецтехніка буде випробувана у дії та стане справжньою помічницею нашим саперам. 

                   

ДЖЕРЕЛО