#громадськемісце Понад 4 тисячі мешканців Кіровоградщини скористались безоплатними послугами з раннього виявлення онкології за Програмою медичних гарантій #кропивницький #kropyvnytskyi

Понад 4 тисячі мешканців Кіровоградщини скористались безоплатними послугами з раннього виявлення онкології за Програмою медичних гарантій

За перші місяці 2024 року 4 369  пацієнтів у Кіровоградській області пройшли безкоштовне обстеження для раннього виявлення раку. Серед процедур: мамографія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія та колоноскопія. Ці медичні дослідження є пріоритетними  у Програмі медичних гарантій. Їхню вартість покриває Національна служба здоров’я за умови наявності відповідного договору з медичним закладом. Загалом, за ці обстеження НСЗУ вже виплатила закладам області 6 917 574  гривень.

«У Кіровоградській області 30 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ на відповідні послуги. З них 8 медзакладів мають договори за пакетом «Мамографія», 18 – за пакетом «Колоноскопія», 8 – за пакетом «Бронхоскопія», 17 – за пакетом «Гістероскопія», 26 – за пакетом «Езофагогастродуоденоскопія» та 12 – за пакетом «Цистоскопія». Серед них як комунальні, так і приватні лікарні. Саме ці шість досліджень є для пацієнтів безкоштовними. Мамографія та колоноскопія, рекомендовані людям віком 40+. Гастроскопію, бронхоскопію, цистоскопію та гістероскопію лікарі радять регулярно проводити після 50 років», – зазначила Наталія Шуліка, заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

В межах пакетів пацієнту безоплатно гарантується:

 консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів;

– аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);

– власне обстеження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія чи езофагогастродуоденоскопія);

– проведення біопсії (за необхідності);

– місцева або загальна анестезія при проведенні гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;

– надання заключення результатів ендоскопічних досліджень;

– надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (в випадку взяття біопсії);

– опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;

– надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Ознайомитися з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 1-3, 5-6, 11).

Як пройти обстеження безоплатно? 

Щоб зробити безоплатне обстеження, необхідно отримати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Лікар має направити пацієнта чи пацієнтку на обстеження при наявності ризиків новоутворень:

– мамографія, колоноскопія – вік від 40 років;

– цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія, бронхоскопія – від  50 років.

Звертаємо увагу, що пацієнти, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря можуть отримати послугу безоплатно за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Нагадуємо, що усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними, їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг – діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога.

Знайти адреси та телефони закладів з договором із НСЗУ можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”https://cutt.ly/0eqITwGf.  Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги і наберіть необхідну назву пакету у фільтрі “Група послуг”. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор підкаже контакти найближчого закладу. 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

ДЖЕРЕЛО