#громадськемісце Постійні депутатські комісії Кропивницької міської ради відреагували на звернення мешканки обласного центру #кропивницький #kropyvnytskyi

Постійні депутатські комісії Кропивницької міської ради відреагували на звернення мешканки обласного центру

Кропивничанка Тетяна Власенко написала звернення до голів постійних депутатських комісій міської ради у якому відзначила  ведення хаотичного будівництва своїм сусідою, який, за її словами, розширяє собі площу за рахунок прибудинкової території та земель загального користування, та ще й робить це з порушенням норм і правил будівництва. Жінка звернула увагу, що через ці порушення уже почався зсув ґрунту до її будинку. Переживає вона і за те,  що може статися обвал на її помешкання через некваліфіковані будівельні роботи, які вже ведуться на рівні даху її будинку.

Вчора, 26 березня, голови двох депутатських комісій:  з питань екології, земельних відносин та комунальної власності під головуванням Валентини Яремчук та з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва під головуванням Артема Стрижакова разом зі своїми колегами — депутатами, членами цих комісій відреагували на звернення, зустрілися та поспілкувалися із заявницею та її адвокатом безпосередньо біля будинку. 

До цієї зустрічі приєдналися і керівники профільних виконавчих органів міської ради, аби надати необхідні роз’яснення. 

Так, за інформацією управління державного архітектурно-будівельного контролю міської ради, інспектори якої були тут і раніше, будівництво виконується з порушенням Державних будівельних норм та чинного містобудівного законодавства. Воно може нести загрозу життю і здоров’ю людей, створювати загрозу пошкодження чи руйнування будинку заявниці. Але щоб притягнути порушника до відповідальності необхідно здійснити позапланову перевірку, які наразі обмежені на період дії воєнного стану. 

В управлінні уже звернулися до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державної інспекції архітектури та містобудування України за дозволом на проведення позапланової перевірки з цього питання. За результатами сьогоднішнього виїзного засідання голови депутатських комісій доручили підготувати додаткові звернення до центральних органів влади  за їхнім підписом, щоб зрештою таки отримати необхідний дозвіл.

ДЖЕРЕЛО