Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
У Кропивницькому працювала делегація Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) – Громадське Місце Кропивницький

#громадськемісце У Кропивницькому працювала делегація Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кропивницькому працювала делегація Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

У Кропивницькій міській раді сьогодні, 23 травня, відбулася робоча зустріч із представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для обговорення плану дій за напрямками: освіта, охорона здоров’я, захист дітей\соціальний захист, вода та санітарія, який  є частиною  програми відновлення громади. Участь у заході взяли заступник міського голови Олександр Мосін, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Світлана Балакірєва, керівники виконавчих органів міської ради, представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Довга повітряна тривога, що тривала цього дня, ще більше підкреслила важливість підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яку він надає не лише дітям, а й вимушеним переселенцям та іншим жителям Кропивницької громади. На цьому наголосив заступник міського голови Олександр Мосін і від імені усієї громади щиро подякував за допомогу.

– Підтримка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для нашої громади в умовах війни є дуже важливою. Тільки на напрямок освіти фонд надав допомоги на 13,2 мільйона гривень, з вашою допомогою облаштували об’єкти укриття, молодь бере участь в програмах ЮНІСЕФ,  в дитячій міській лікарні працює точка “Спільно”, понад 6 тисяч осіб отримали психологічну підтримку. Завдяки фонду на 1,6 мільйона гривень отримали допомоги заклади охорони здоров’я, на 2,8 мільйона гривень отримали гуманітарної допомоги родини, два скутери надали соціальним працівникам територіального центру надання соціальної допомоги і ще багато іншої допомоги, – зазначив Олександр Мосін.

Утім у нинішніх умовах війни потреба громади в підтримці, яку може надавати фонд, є постійно, тож зважаючи на інтереси обох сторін Олександр Мосін підписав і передав представникам на підпис меморандум про взаєморозуміння та взаємодію Кропивницької територіальної громади і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Заступниця представника ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонка також подякувала міській владі за співпрацю і відзначила, що завжди від війни найбільше страждають діти. Утім, оскільки ресурси фонду обмежені, для подальшої співпраці важливо визначити напрямки, які потребують допомоги найбільше. Напрацьовані моделі співпраці на місцевому рівні у подальшому, за словами представниці ЮНІСЕФ, втілюватимуть і на державному рівні.

Керуюча справами виконавчого комітету Світлана Балакірєва додала, що для громади сьогодні важлива також допомога Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в організації навчання населення для збереження ментального здоров’я.

– Ми не мали досвіду життя під час війни. Тому зараз дуже важливо самим навчитися жити в надзвичайних умовах і вміти іншим людям надати допомогу, – наголосила Світлана Балакірєва.

В ході розмови представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) уже одразу запропонували низку програм, які можна реалізувати у Кропивницькій громаді для задоволення актуальних потреб. Обговорили і конкретні проєкти, які можна реалізувати у місті спільними зусиллями місцевої влади і фонду. Зокрема, це створення центру медичної допомоги для дітей та реконструкція приміщення та облаштування смартквартир для вимушених переселенців.

Віра Мендонка запевнила, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і надалі співпрацюватиме з Кропивницькою громадою. А щоб конкретніше визначити напрямки і потреби майбутньої допомоги, представники фонду відвідали і ознайомилися з роботою Кропивницького міського центру комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю.

https://www.facebook.com/krrada.official

ДЖЕРЕЛО