#громадськемісце Уранові запаси Кіровоградщини можуть забезпечувати роботу усіх АЕС України протягом 100 років #кропивницький #kropyvnytskyi

Уранові запаси Кіровоградщини можуть забезпечувати роботу усіх АЕС України протягом 100 років

За даними МАГАТЕ, щорічні потреби АЕС світу складають близько  60 тисяч тон урану. До 2040 року попит може сягнути 100 тисяч тон на рік. Про це повідомив перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко.

Україна посідає дев’яте місце у світі по запасах уранової руди, а найбільші її поклади знаходяться у Кіровоградській області. За попередніми даними цієї сировини має вистачити на 100 років експлуатації усіх українських АЕС.

За дев’ять місяців 2023 року підприємствами Кіровоградщини вироблено лише  266 тон урано-оксидного концентрату. У той час, як технологічні можливості урано-видобувного підприємства складають 1200 тон концентрату на рік.

«А при підтримці держави і належній організації технологічного процесу підприємство могло б видавати по 2400 тон уранового концентрату на рік та забезпечувати ядерним паливом усі 15 атомних енергоблоків України», – зазначив Павло Конопко.

https://t.me/kirovohradskaODA/19420

ДЖЕРЕЛО