Розкажемо, звідки пішла традиція святкувати День вишиванки.
День вишиванки – свято, яке українці по всьому світу відзначають в травні. Цей день присвячено українській традиції прикрашати одяг вишивкою. Її закономірно називають кодом нації, в який вшивається побажання щастя, любові, довголіття, а також багато іншої цікавої інформації про людину.
День вишиванки 2024: історія і традиції свята
Цьогоріч свято припадає на 16 травня. В цей день багато українців вдягнуть вишивані сорочки і плаття.
День вишиванки почали відзначати в 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького університету ім. Федьковича Лесі Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам прийти в один день у вишиванках. Ідею підхопили студенти, а потім і викладачі, а згодом у вишиванках ходили Чернівці. З роками День вишиванки став міжнародним святом.
Дату святкування не просто призначили на робочий день. Цим українці демонструють, що вишиванка може бути стильним і повсякденним одягом, а не тільки святковим вбранням.
Варто відзначити, що техніка прикрашання одягу вишитими візерунками пішла ще з часів Київської Русі. В 17 столітті техніка стала більш доступною для широкого кола людей, тому одяг вишивали більшість мешканців України. Кожен регіон мав свої власні техніки. Наприклад, полтавська вишиванка – вишивка білою ниткою на білій тканині.Крім того, вважалось, що колір тканини і ниток для вишивки має відповідати події, до якої створюється сорочка або плаття. На весілля вишивали на білій тканині, а ось трагічні події вшановували чорними відтінками.
День вишиванки 2024: привітання
Пропонуємо привітати зі святом української традиції теплими словами:
***
Одягну я зранку білу вишиванку,
Заплету у косу я червоний мак,
Вмиюся росою з зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень,
Бо сьогодні свято (українці знають!)
Й весело святкують вишиванки День!
![День вишиванки](https://osr.kr.ua/wp-content/uploads/2024/05/75645899-1024x510.jpg.pagespeed.ce.FsfibQCwR6.jpg)
![День вишиванки](https://osr.kr.ua/wp-content/uploads/2024/05/75645899-1024x510.jpg.pagespeed.ce.FsfibQCwR6.jpg)
***
Вітаємо з щирим і красивим святом – Днем Вишиванки! Нумо згадаймо про нашу милу Україну, своїх прадідів і традиції. Історія Батьківщини – це наше майбутнє. Будемо любити його і захищати!
![День вишиванки](https://osr.kr.ua/wp-content/uploads/2024/05/5cc547f45388a883b5136564bc73b21d964ef4e9.jpg.pagespeed.ce.5qm7c7XX9u.jpg)
![День вишиванки](https://osr.kr.ua/wp-content/uploads/2024/05/5cc547f45388a883b5136564bc73b21d964ef4e9.jpg.pagespeed.ce.5qm7c7XX9u.jpg)
***
Сорочку мати сину вишивала
І душу, й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Де кожен хрестик – то життєві миті…
Мережила по білому блакиттю,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо –
Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.