#громадськемісце Уранові запаси Кіровоградщини можуть забезпечувати роботу АЕС України 100 років #кропивницький #kropyvnytskyi

Уранові запаси Кіровоградщини можуть забезпечувати роботу АЕС України 100 років

Уранові запаси Кіровоградщини можуть забезпечувати роботу усіх АЕС України протягом 100 років.

Про це повідомив перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко, інформує Перша електронна газета.

За даними МАГАТЕ, щорічні потреби атомних електростанцій світу складають близько 60 тисяч тон урану. До 2040 року попит може сягнути 100 тисяч тон на рік.

Україна посідає дев’яте місце у світі по запасах уранової руди, а найбільші її поклади знаходяться у Кіровоградській області. За попередніми даними цієї сировини має вистачити на 100 років експлуатації усіх українських АЕС.

За дев’ять місяців 2023 року підприємствами Кіровоградщини вироблено лише 266 тон урано-оксидного концентрату. У той час, як технологічні можливості урано-видобувного підприємства складають 1200 тон концентрату на рік.

«При підтримці держави і належній організації технологічного процесу підприємство могло б видавати по 2400 тон уранового концентрату на рік та забезпечувати ядерним паливом усі 15 атомних енергоблоків України. Але без державної підтримки і фінансування розвиток ядерно-паливного циклу не можливий», – зазначив Павло Конопко.

Нагадаємо, втрата 800 робочих місць та загроза екології: ймовірні наслідки ліквідації Смолінської шахти

Читайте також: що відбувається на родовищі літієвих руд Смолінської громади

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

ДЖЕРЕЛО