#громадськемісце У Кропивницькому говорили про книгу в житті дитини #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кропивницькому говорили про книгу в житті дитини

Травень 10, 2024 | Новини | Переглядів: 10 | Коментарі: 0

На черговому засіданні Батьківського клубу говорили про значення книги в житті дитини.

Розібратися з цим питанням учасникам заходу допомогла кандидатка філологічних наук, письменниця, викладачка та мама двох чудових діток Надія Гармазій.

Всі добре знають, що сьогодні, на жаль,книги стрімко втрачають свою популярність. І дорослі, й діти частіше віддають перевагу гаджетам, ніж книгам, та й занеобхідноюінформацією частіше звертаються до інтернету. В той же час любов до книги, начитаність, літературний смак –це показники культурної, загально розвиненої особистості. Тож батькам варто змалку долучати своїх дітей до світу книг. Йдеться не про навчання читати, а насамперед про формування пізнавального інтересу до цього процесу, про вміння та бажання працювати з книгою, виховання культури читача.

У Кропивницькому говорили про книгу в житті дитини

Читання допомагає дитині краще пізнати рідну мову, розвиває фантазію, мислення, уяву, розширює словниковий запас, покращує пам’ять. Діти, яким читали книги в дитинстві тарозповідали казки, ставши дорослими, багато читають.

Пані Надія поділилась власним досвідом зацікавлення дітей читанням:

організуйте в доступному для дитини місці поличку, домашню бібліотеку з дитячими книжками;

влаштовуйте сімейні читання книгз подальшим їх обговоренням;

підбирайте книжки відповідно до індивідуальних особливостей та літературних смаків дитини;

розглядайте й обговорюйте ілюстрації, таким чином діти вчаться створювати розповіді, переказувати твори, аналізувати;

залучайте дітей до створення книжок власноруч;

дайте дитині можливість самій обрати книгу у бібліотеці чи книгарні;

відвідуйте презентації книг та зустрічі з дитячими письменниками.

Надія Гармазійпредставила учасникам Батьківського клубу книжковий блог своєї доньки «Марго Книголюбка», у ньому дівчинка ділиться своїми враженнями від прочитаних книг, знімає відео та виставляє на YouTube. У цій справі її підтримують та допомагають як мама,так і тато.

Дитині будь-якого віку важливо бачити, як читають батьки, причому саме паперові книжки. Якщо ваша дитина виросте серед книг і бачитиме, що її батьки – книголюби, вона теж захоче стати такою.

Захід відбувся у рамках програми Дитячого фонду ООН UNICEF «Комплексна підтримка місцевих та регіональних органів влади у наданні інтегрованого пакету соціальних послуг та пільг у Кіровоградській та Полтавській областях та м. Кривий Ріг».

ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання

ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.

ДЖЕРЕЛО