#громадськемісце У Кропивницькому виявили кліщів, заражених збудником хвороби Лайма #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кропивницькому виявили кліщів, заражених збудником хвороби Лайма

У парках Кропивницького фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб виловили кліщів, щоб дослідити їх на бореліоз (хвороба Лайма). 

.responsive1 { width: 300px; height: 250px; }
@media(min-width: 500px) { .responsive1 { width: 468px; height: 60px; } }
@media(min-width: 800px) { .responsive1 { width: 728px; height: 90px; } }


За інформацією головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук, під час проведення ентомологічного обстеження територій Кропивницького фахівці Центру виловили 40 кліщів:

За результатами досліджень, сім із 40 кліщів виявилися інфікованими хворобою Лайма – чотири із гаю Десантників, два із парку Космонавтів та один на території кардіоцентру.

Місцевій владі надіслали лист із рекомендаціями щодо обробки від кліщів місць масового перебування та зон відпочинку людей.

Що робити, якщо ви виявили на собі кліща:

  • якнайшвидше видаліть його самостійно або зверніться до найближчого медзакладу
  • обробіть місце укусу хлоргексидином, водою з милом, спиртом тощо
  • здайте кліща на дослідження у лабораторію особливо небезпечних інфекцій Кіровоградського ОЦКПХ
  • одразу зв’яжіться із сімейним лікарем: очно чи дистанційно
  • отримайте рецепт на антибіотик, потрібний для знищення борелій, які вам передалися, якщо кліщ був інфікований
  • повністю закінчіть призначений лікарем курс антибіотиків, не перериваючи його
  • будьте уважні до симптомів хвороби Лайма після лікування – можливо, буде потрібен другий етап терапії.

Хвороба Лайма виникає після укусу кліщів роду Ixodes (іксодові кліщі), які є переносниками збудника хвороби спірохети – Борелії Бургдорфера (Borrelia burgdorferi) та супроводжується характерною специфічною ознакою – мігруючою кільцевою еритемою Афцеліуса-Ліпшютца (почервоніння шкіри), яка виникає в місці укусу на 7-10 добу.

Червона пляма поступово збільшується по периферії, досягаючи 1-10 см в діаметрі, інколи до 60 см і більше. Форма плями – округла або овальна, рідше неправильна. Зовнішній край запаленої шкіри інтенсивніше червоний, декілька підноситься над рівнем шкіри. З часом центральна частка плями блідне або набуває синюшного відтінку, створюється форма кільця. У місці укусу кліща, в центрі плями, визначається скориночка, потім рубець. Пляма без лікування зберігається 2-3 тижня, а потім зникає.

Разом з еритемою виникає сильна втома, лихоманка, головний біль, біль та напруженість м’язів шиї, катаральні прояви (симптоми застуди), збільшення лімфовузлів, мігруюча біль в суглобах. Якщо не розпочати завчасно лікування хвороба перейде в другу та третю стадії, що характеризуються ураженням нервової та серцево-судинної системи (радикуліти, неврити, парези, порушення сну, розлад пам’яті, серцевої діяльності) та опорно-рухового апарату.

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці:

ДЖЕРЕЛО