#громадськемісце Дві правди про Театр Корифеїв: одна в красивій обгортці Вандрашека, інша – яка заборонялася #кропивницький #kropyvnytskyi

Дві правди про Театр Корифеїв: одна в красивій обгортці Вандрашека, інша – яка заборонялася

Ініціативна група від більшості колективу Театру Корифеїв розповіла про дві правди: одна, яку в ”красиву” обгортку загортає скандальний колишній директор В’ячеслав Вандрашек, інша – реальність, про яку заборонялося говорити.

Актори театру звернулися у відеозверненні, що не хочуть повернення Вандрашека на посаду і пояснили чому.

Діяльність В’ячеслава Вандрашека розділила та розбалансувала колектив. Також він закривав очі на фінансові проблеми в театрі. А фінансові успіхи про які він говорив, порівнювались з періодом коли через війну театр не працював.

”Я відпрацював тут більше 30 років, і такого стану як зараз, тут ніколи не було. На мій погляд, і я думаю, що більшість колективу підтвердить, що за діяльності товариша Вандрашека, на жаль було розбалансовано колектив. Для цього використовувалися адміністративні та фінансові ресурси. Також багато людей не знали усю правду. У публічному доступі є документи, які може отримати кожна людина. Це фінансова діяльність нашого театру, за часів попередніх керівників, а особливо за часів Вандрашека. Ревізійна комісія виявила безліч недоліків, але дивним чином вони не виправлялися. Мало того, вони прикривалися, робився вигляд, що нічого не відбувається”,- говорить артист драми Олексій Дорошев.

Своєю думкою ділиться і заслужена артистка України Валентина Литвиненко.

”Хочу сказати про те, що існують люди сонячні, а також існують і токсичні. Пан Вандрашек, якраз токсична людина. Коли він прийшов, я абсолютно рівно до нього відносилась. І навіть радила йому деякі речі, однак подивившись в його очі мені стало страшно, ця людина нічого не сприймає. Чим більше я з ним працювала, тим більше я впевнювалася, що керівником він не може абсолютно бути. Він не вміє ставитися до людей рівно. І оця токсичність не дає колективу створювати, щось насправді творче”,- говорить пані Валентина.

Заслужена артистка України Вікторія Майстренко зазначає, що у соцмережах було створене хибне та маніпулятивне враження того, що відбувається в театрі.

”Я бачила все у цьому театрі. Багато керівників та режисерів, і мене обурює ця ситуація, яка зараз відбувається з театром, стосовно директора. У соцмережах складається враження, що театр не працює, страждає. І найбільше мене обурили слова, що ми знаходимося в ”окупації”, ”кошмарі” та ”полоні”. Як можна кидатися такими словами. Це просто обурливо. Не треба говорити за всіх акторів театру. Коли з’явилася петиція, то почався тиск на людей і навіть погрози стосовно броні для чоловіків, а також майбутніх конкурсів на посади”,- зазначає акторка.

Актори також зазначили, що за час свогоєї роботи В’ячеслав Вандрашек неодноразово вдавався до тиску та погроз.

Артистка драми Євгенія Канівець говорить, що в її чоловіка ламали соцмережі, а її силою змушували підписувати документи.

”Опинилася тут з початку війни, приїхавши з Харкова. Я ніколи не думала, що поїду від ”рашистів” і приїду до ”рашистів”. Для мене це окремий біль, я не хотіла бути під утиском, щоб мене цькували. Але приїхавши сюди і працюючи під керівництвом Вандрашека, саме у таку ситуацію я і потрапила. Після того, як нас змушували підписувати петиції та документи проти когось, або за когось силою. З певного часу, почалися й злами особистих акаунтів, встановити хто саме ламав не можливо, адже до телеграму мого чоловіка було приєднано три пристрої, і яка саме інформація могла з’явитися у нього в телеграмі – невідомо. Так само були зламані акаунти ще декількох працівників нашого театру, і після цього здійснювався утиск. Я не хочу жити під тиском, а працювати і вкладати усі сили у творчість”.

Переселенець з Донецької області та артист драми Ігор Полєвой зазначає, що були і випадки, коли актори театру опинялися ”на задньому плані”, а ролі та привілегії віддавалися херсонським акторам.

”Працюю тут два роки. Я переселенець з Донецької області. Я та ще декілька десятків людей з мого оточення у театрі, не перебувають у жодній ”окупації”. Мені цікаво, чому не задіювали наших акторів, якщо пан Вандрашек так хотів показати наш театр з кращої сторони. Чому задіювалися актори херсонського театру? Звідки були гроші на подарунки херсонському театру? Чому актори мають приносити свої гаджети, аби працювати над відеорядами для вистав, а херсонським ми можемо подарувати це? Невже пан Вандрашек вважає кропивничан некомпетентними? Залишається питання ”Чи потрібен нашому театру такий керівник кропивницькому театру, якщо тут працювати будуть не кропивничани?”,- говорить Ігор.

Більше думок від ініціативної групи акторів можна знайти у відео:

Дві правди про Театр Корифеїв: одна в красивій обгортці Вандрашека, інша – яка заборонялася

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО