#громадськемісце Етногурт з Кропивницького презентував нову пісню #кропивницький #kropyvnytskyi

Етногурт з Кропивницького презентував нову пісню

Гурт Єлька з Кропивницького презентував нову пісню “Дувай-ва”. Це вегетативна веснянка у рамках етнографічних досліджень волонтерського проєкту “Баба Єлька”.

Про це повідомили учасники гурту, інформує Златопіль.

“Зазвичай ми обираємо основу для майбутнього релізу серед сотень пісень, записаних в етнографічних експедиціях проєкту “Баба Єлька”. Однак ця пісня до нас потрапила майже випадково. Настя Павлівна Зеленько – одна із топових респонденток проєкту. Ми від неї привезли незліченну кількість матеріалу. Якось увечері Світлана Буланова, співзасновниця проєкту та вокаліста YELKи зателефонувала Насті Павлівні, котра і наспівала “Дувай-ву”. Це вегетативна веснянка. Її співали від перших польових робіт та аж до зелених свят. Такі пісні співали під час велелюдних толок. Вона допомагає тримати темп, надихає, смішить, підіймає настрій. Мелодія пісні – проста, як двері, кожен може повторити мотив. І саме в цьому її магія”,- говорять виконавці.

Ця пісня вже неодноразово виконувалась майже під час усіх активностей “Баби Єльки”. Вона просто не могла не отримати нове життя.

[embedded content]

Про гурт

Гурт YELKA (Єлька) – етногурт з Кропивницького, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Назва гурту – це ім’я бабусі вокалістки. Світлана перейняла від неї багато пісень, рецептів страв, традицій тощо. Гурту притаманні риси інді, року та  електронної музики. Крім власне етніки, яка завжди лежить в основі. 

Склад гурту:

  • Макс Величко – аранжування, гітара. Брав участь як музикант у складі багатьох гуртів України та за кордоном, а також є співавтором рок-опери “Тарас Бульба”;
  • Світлана Буланова – вокал. Співзасновниця етнографічного проєкту “Баба Єлька”, людина, закохана в український побут, традиції, а особливо – в пісні;
  • Макс Діденко – барабани. Учасник багатьох гуртів, надійна опора гурту та незмінний його учасник. 

Посилання:

Ютуб Дувай-ва (Duvai-va)

Спотіфай https://open.spotify.com/track/1pM7hvShHR1VStqqDhXOHZ?si=d9bfac1622634616

Бендкемп https://yelka.bandcamp.com/track/duvai-va

Ютуб М’юзік https://music.youtube.com/watch?v=0eX4tIL1X4g&si=Ivny6PUumQUlMaU9

Фейсбук https://www.facebook.com/YELKAband

Інстаграм https://www.instagram.com/yelka_band

Етногурт з Кропивницького презентував нову пісню

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО