#громадськемісце Кiровоградщина приймає Всеукраїнський фестиваль Європи #кропивницький #kropyvnytskyi

Кiровоградщина приймає Всеукраїнський фестиваль Європи

IV Всеукраїнський творчий фестиваль «Єврофест-2024» проходив iз 9 по 10 травня з нагоди Дня Європи.

Про це повідомляє обласна рада, інформує Златопіль.

Органiзаторами фестивалю виступили Мiнiстерство освiти i науки України, департамент освiти i науки Кiровоградської облдержадмiнiстрацiї, Український державний центр позашкiльної освiти, Мiжнародна асоцiацiя позашкiльної освiти, комунальний позашкiльний навчальний заклад «Кiровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчостi та молодiжне  громадське об’єднання «Центр».

У шести конкурсних номiнацiях фестивалю взяло участь майже 1500 учасникiв iз рiзних регiонiв України.

Починаючи з 2024 року, 9 травня Україна одночасно з країнами великої європейської сiм’ї вiдзначає День Європи. У межах фестивального спiлкування його учасникiв привiтали з Днем Європи заступник мiнiстра молодi та спорту України Андрiй Чесноков, перший заступник голови Кiровоградської обласної ради Юрiй Семенюк, заступниця начальника Кiровоградської обласної вiйськової адмiнiстрацiї Катерина Колтунова, директорка ЦДЮТ, депутат Кiровоградської обласної ради Ганна Суркова.

«Євроiнтеграцiя України до європейської спiльноти та ефективна модернiзацiя нашої країни незмiнно залишаються визначальними державними прiоритетами – навiть попри складну ситуацiю i вiйськовi дiї, – зазначив пiд час вiдкриття фестивалю Юрiй Семенюк. – Ми впроваджуємо норми та стандарти ЄС, адаптуємо нацiональне законодавство до європейського. I тому важливо, щоб громадяни України рiзного вiку дiзнавались про культуру, традицiї, iсторичнi особливостi європейських країн, про рiвень їхнього розвитку i прiоритети, про їхнi досягнення. Наша молодь – найбiльш зацiкавлена аудиторiя. У пошуках знань щодо європейської iнтеграцiї, ви завжди з задоволенням користуєтесь будь-якою нагодою демонструвати своє бачення щодо демократичного європейського майбутнього України.

Ми зiбрались сьогоднi разом зовсiм не випадково. На Всеукраїнському фестивалi нас об’єднав, хоч i вiртуально, наш обласний центр – мiсто Кропивницький, щоб ми разом подумали про майбутнє нашої країни пiсля Перемоги, про шляхи її розвитку та вiдбудови у спiвдружностi з країнами Європи».

Як повiдомила Ганна Суркова, в межах Всеукраїнського європейського фестивалю вiдбулись конкурси для молодi в номiнацiях «Нова формацiя», «Euro Ethniс Dance», «Голос України в Європi», «Україна – європейська держава. Можливостi України в ЄС», «Будуємо європейське майбутнє», «Україна – ЄС. Сьогодення i майбутнє». Також для учасникiв фестивалю було органiзовано iнтелектуальнi iгри «Євроерудит» та «Євро Брейн-ринг», конкурс комiксiв «Україна – ЄС. Сьогодення i майбутне» та iн.

За iнформацiєю членкинi журi номiнацiї «Нова формацiя», радницi голови Кiровоградської обласної ради з питань молодiжної полiтики Амiни Козин, в номiнацiї взяли участь представники обласної асамблеї євроклубiв (до складу якої входить 23 євроклуби). Асамблея об’єднує дiтей та молодь Кiровоградщини, що реалiзують соцiальнi активностi євроiнтеграцiйного спрямування у своїх громадах.

З огляду на те, що IV Всеукраїнський творчий фестиваль «Єврофест-2024» проходив у режимi онлайн, для спiлкування учасникiв створили окреме вiртуальне мiстечко, яке мало свою Театральну площу (з фiльмами про ЄС); район «Iгроленд» з тематичними iнтерактивними iграми та вiкторинами; бульвар молодiжних центрiв та просторiв; студмiстечко закладiв вищої освiти; Алею майстрiв; квартал мiжнародної дипломатiї «Все про ЄС» тощо.

Також у межах фестивалю було проведено акцiю мiжнародного єднання «Ми – кругообiг води»; творчу зустрiч iз художницею, декоратором Кiровоградського академiчного обласного українського музично-драматичного театру iм. М.Л. Кропивницького Оксаною Калюжною; онлайн-зустрiч представникiв творчих колективiв iз рiзних куточкiв України; виставка «Маленькими кроками до великої мети», в якiй представлено роботи учасникiв конкурсiв «Будуємо європейське майбутнє», «Україна – європейська держава. Можливостi України в ЄС» та комiксiв «Україна – ЄС. Сьогодення i майбутнє».

Кiровоградщина приймає Всеукраїнський фестиваль Європи

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО