#громадськемісце У Кропивницькому отримали сертифiкат для введення в експлуатацiю очиснi споруди #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кропивницькому отримали сертифiкат для введення в експлуатацiю очиснi споруди

ОКВП «Днiпро-Кiровоград» отримало сертифiкат на введення в експлуатацiю нової системи каналiзацiйних очисних споруд Кропивницького.

Про це повiдомляє обласна рада, iнформує Златопiль.

Це – єдина за останнi 10 рокiв очисна станцiя, збудована в Українi. Станцiя оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє витримувати нормативнi показники очистки води.

Як повiдомив радник голови Кiровоградської обласної ради, депутат обласної ради Валерiй Кальченко, нову станцiю очистки каналiзацiйних вод у Кропивницькому побудували в межах всеукраїнського проєкту, участь в якому брали водоканали 12-ти регiонiв України. Спорудження станцiї вiдбувалось за кошти кредиту Свiтового банку i тривало шiсть рокiв, понад два з яких – вже пiд час широкомасштабного вторгнення росiйської армiї в Україну. Причому, пiсля 24 лютого 2022 року будiвельнi роботи продовжили лише два водоканали з 12-ти учасникiв проєкту: Житомирський (частково) та ОКВП «Днiпро-Кiровоград». У нашому мiстi спорудження нової очисної станцiї не припинялось.

Очисна каналiзацiйна станцiя Кропивницького – комплекс iнженерних споруд, оснащених спецiальним обладнанням, яке швидко та якiсно здiйснює багатоетапний процес очищення каналiзацiйних стокiв.

До речi, до технологiчного ланцюжка очисної станцiї входить також цех механiчного зневоднення осаду стiчних вод, який було реконструйовано на початку 2024 року, про що ранiше повiдомлялось на сайтi обласної ради.

Нова очисна станцiя витримує всi показники в межах гранично допустимих концентрацiй (ГДК). Наприклад, за таким критерiєм, як концентрацiя фтору/фосфатiв, вода пiсля очистки на новiй станцiї мiстить 2,85 мг/дм3 фосфатiв, тодi як ГДК – 3,55 мг/дм3. В iнших регiонах при використаннi застарiлого обладнання та застарiлих технологiй показник фтору/фосфатiв може сягати 18-20 мг/дм3.

Усi шiсть рокiв, поки тривало будiвництво очисної станцiї, керiвництво Кiровоградської обласної ради тримало процес зведення комплексу на контролi, зазначає Валерiй Кальченко. Голови обласної ради 2018-2024 рокiв: Олександр Анатолiйович Чорноiваненко, Сергiй Павлович Шульга, Юрiй Васильович Дрозд регулярно переймались долею об’єкту, вiдвiдували станцiю, iнспектували будiвництво, системно допомагали вирiшувати питання, що виникали в процесi будiвництва. У тому числi, завдяки увазi з боку обласної влади, процес будiвництва очисної станцiї у Кропивницькому тривав без зупинок (єдиний випадок серед усiх 12-ти учасникiв проєкту) та завершився вчасно.

Зрештою, наприкiнцi квiтня комплекс споруд очисної системи каналiзацiйних стокiв та цех механiчного зневоднення осаду стiчних вод отримали вiдповiднi сертифiкати для введення їх в експлуатацiю.

ЯИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi призупиняється одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта

У Кропивницькому отримали сертифiкат для введення в експлуатацiю очиснi споруди

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО