#громадськемісце У Кропивницькому звели перший багатоквартирний будинок для переселенцiв #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кропивницькому звели перший багатоквартирний будинок для переселенцiв

На Кiровоградщинi актуальна проблема з житлом для переселенцiв, адже тут зареєстровано близько 90 тисяч внутрiшньо перемiщених осiб.

Тож благодiйна органiзацiя Українська освiтня платформа розпочала реалiзацiю проєкту з встановлення модульного житла для ВПО, інформує Златопіль.

За пiдтримки Kerk in Actie (KIA), однiєї з найстарiших системних гуманiтарних органiзацiй Нiдерландiв, заплановане спорудження двох модульних будинкiв загальною мiсткiстю на 12 квартир. Цi помешкання передбаченi для осiб, що залишили свої громади внаслiдок росiйської агресiї та мають додатковi категорiї вразливостi (вiк, iнвалiднiсть, тощо).

Один будинок на 4 квартири вже встановили у смт Нове Кропивницької громади, а iнший, на 8 окремих помешкань, постане у селi Володимирiвка Суботцiвської сiльської громади.

Житло, соцiальне у всiх сенсах

Соцiальне житло, окрiм власне функцiї житла, повинне також сприяти соцiалiзацiї його мешканцiв, допомогти їм вiдбудувати своє життя, зруйноване вiйною. Саме тому, в рамках проєкту, передбачено надання мешканцям, що проживатимуть у модульному житлi, таких послуг, як:

  • Юридичнi консультацiї;
  • Психологiчнi консультацiї;
  • Соцiальний супровiд;
  • Iншi типи соцiальних послуг.

Пiсля року проживання у такому будинку родини, якi потребують допомоги, зможуть адаптуватися та отримати необхiдну пiдтримку для самостiйного життя. Надалi житло буде функцiонувати, аби допомогти вже новим мешканцям.

Наразi ми вже придбали земельнi дiлянки. Перший будинок, у Кропивницькому, вже зведено, i вiн перебуває на етапi облаштування благоустрою” — розповiдає Петро Дацкiв, проєктний менеджер Української освiтньої платформи.

За реалiзацiю проєкту вiдповiдає Опорний центр Української освiтньої платформи у Кропивницькому, яким є релiгiйна громада Рiздва Святого Iвана Хрестителя УГКЦ. Опорний центр — об’єднує кластер органiзацiй громадянського суспiльств  та релiгiйних громад, що реалiзують власнi проєкти в партнерствi з Українською освiтньою платформою у регiонах.

До слова, Українська освiтня платформа заснована у 2000-у роцi, (до 2021 рр. — БО «Львiвська освiтня фундацiя»). До повномасштабного вторгнення дiяльнiсть органiзацiї носила перш за все освiтнiй та iнституцiйний характер. З початку росiйської агресiї у 2014-у роцi, органiзацiя заснувала волонтерський рух молодi «Будуємо Україну Разом», дала старт соцiальнiй майстернi «WoodLuck» i запустила рух добросусiдства в Українi.

Вiд початку повномасштабної вiйни Українська освiтня платформа розгорнула гуманiтарну мiсiю. Упродовж 2022-2023 рокiв разом з партнерами:

  • евакуювала iз зони бойових дiй та прифронтових територiях понад 13 250 осiб;
  • розмiстила у тимчасових прихистках понад 100 000 людей з постраждалих громад;
  • передала понад 4 000 000 кiлограм гуманiтарних товарiв;
  • надала 46 800 базових наборiв (канцелярiя, одяг, гiгiєна) для дiтей, якi постраждали через вiйну, а також майже 2000 ноутбукiв та 1 модульну швидкозбiрну школу;
  • пiдтримала через механiзм субгрантингу 150 соцiальних проєктiв у 15 регiонах України на суму в майже 40 млн грн, задля розвитку спроможностей постраждалих громад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В громаду на Кiровоградщинi закупили розбiрну сцену та торгiвельне обладнання

У Кропивницькому звели перший багатоквартирний будинок для переселенцiв

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО