#громадськемісце На Кіровоградщині поліцейські повідомили про підозру керівнику підприємства у забрудненні земель #кропивницький #kropyvnytskyi

На Кіровоградщині поліцейські повідомили про підозру керівнику підприємства у забрудненні земель

Слідчі Кропивницького районного управління поліції, за оперативного супроводу управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області та процесуального керівництва Знам’янської окружної прокуратури, проводять розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення директором одного з товариств області, що створило небезпеку для довкілля. 

Встановлено, що у період із 2021 по 2024 рік підприємство з переробки пластикускидалонадлишок забрудненої води з басейну на поверхню ґрунтудвох земельних ділянок на території здійснення господарської діяльності.За результатами перевірки контролюючим органом, було виявлено перевищення вмісту у ґрунті забруднюючих речовин, зокрема одного з важких металів.

Внаслідок протиправних дій спричинено небезпеку довкіллю та завдано збитків на суму 250 тисяч гривень. 

Керівнику підприємства правоохоронці повідомили про підозру за ч.1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання – штраф від однієї до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Розслідування триває. 

За матеріалами Кропивницького районного управління поліції Кіровоградської області

ДЖЕРЕЛО