#громадськемісце На Кіровоградщині поліцейські завершили розслідування за фактом забруднення земель зі збитками на понад 3,5 млн грн #кропивницький #kropyvnytskyi

На Кіровоградщині поліцейські завершили розслідування за фактом забруднення земель зі збитками на понад 3,5 млн грн

Слідчі Олександрійського районного відділу поліції, під процесуальним керівництвом окружної прокуратури,скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишньогокерівникапідприємствау вчиненні протиправних дій, що призвели до завдання шкоди довкіллю та зокрема земельним ресурсам держави.

Встановлено, що підприємство надавало послугизутримання та захоронення побутових відходів на території сміттєзвалищав одній з громад, відповідно до укладеного у 2021 році договоруз профільним підрозділом органу місцевого самоврядування.

У подальшому було виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин у ґрунті на земельних ділянках сільськогосподарського призначення та які є землями запасу територіальної громади, внаслідок зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях, поза межами сміттєзвалища,без правовстановлюючих документів.

За висновком експертизи, протиправними діями державі спричинено майнову шкоду на загальну суму у понад 3,5 мільйона гривень.

Обвинувальний акт стосовно колишнього директора підприємства за ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України скеровано до суду.

За матеріалами Олександрійського районного відділу поліції Кіровоградської області

ДЖЕРЕЛО