#громадськемісце Кропивничанин, у складi експедицiї в Антарктидi, завершує мiсiю #кропивницький #kropyvnytskyi

Кропивничанин, у складi експедицiї в Антарктидi, завершує мiсiю

За лiком 28-ма експедицiя українських вчених на станцiю “Академiк Вернадський”, що в Антарктидi, завершує свою мiсiю. До її складу входить кропивничанин Сергiй Салло, який вiдповiдав за роботу комп’ютерних систем та справнiсть iнтернет-зв’язку.

Про це повідомляє Суспільне, інформує Златопіль.

Нинi в Антарктидi починається зима, розповiв Сергiй. Для перезмiнки рiчних експедицiй до Антарктиди прийшло українське судно “Ноосфера”, на борту якого науковцi 29-ї експедицiї, 50 тонн вантажiв та 140 кубiчних метрiв пального, необхiдних для наступного року зимiвлi.

До складу учасникiв експедицiї входять геофiзики, метеорологи, бiологи та представникiв команди життєзабезпечення: лiкар, кухар, дизелiст, механiк i сисадмiн – всього 14 людей.

Експедицiя в Антарктиду

До Антарктиди прибула чергова наукова експедицiя з України. “Ноосфера” вирушила з порту Пунта-Аренас (Чилi) до Антарктики 15 березня. Континенту судно дiсталося менше нiж за тиждень. Цього разу найбурхливiша у свiтi протока Дрейка була прихильною до флагмана i була спокiйною. “Ноосфера” повертається напочатку квiтня.

Корабель бiля Антарктиди

В експедицiю на “Академiк Вернадський” Сергiй Салло потрапив з п’ятої спроби – таку кiлькiсть разiв вiн подавав заявки. Вiн – спецiалiст, який поєднує розробку програмного забезпечення з його обслуговуванням та експлуатацiєю.

“Я не перший рiк катаюся на сноубордi, на байдарках, стрибаю з парашутом… Весь екстремальний “двiж”, до якого руки могли дотягнутися, я спробував. Тому тут для мене все цiлком логiчно”, – пояснив вiн свiй вибiр.

На станцiї Сергiй оновив мережеву систему, а також започаткував

Кропивничанин, у складi експедицiї в Антарктидi, завершує мiсiю

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО