#громадськемісце Понад 4 тисячі жителів Кіровоградщини пройшли безкоштовне обстеження із раннього виявлення раку #кропивницький #kropyvnytskyi

Понад 4 тисячі жителів Кіровоградщини пройшли безкоштовне обстеження із раннього виявлення раку

За перші місяці  нинішнього року 4 369  пацієнтів у Кіровоградській області пройшли безкоштовне обстеження для раннього виявлення раку. Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України.

.responsive1 { width: 300px; height: 250px; }
@media(min-width: 500px) { .responsive1 { width: 468px; height: 60px; } }
@media(min-width: 800px) { .responsive1 { width: 728px; height: 90px; } }


Серед процедур: мамографія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія та колоноскопія.

Ці медичні дослідження є пріоритетними  у Програмі медичних гарантій. Їхню вартість покриває Національна служба здоров’я за умови наявності відповідного договору з медичним закладом. Загалом, за ці обстеження НСЗУ вже виплатила закладам області 6 917 574  гривень.

«У Кіровоградській області 30 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ на відповідні послуги. З них 8 медзакладів мають договори за пакетом «Мамографія», 18 – за пакетом «Колоноскопія», 8 – за пакетом «Бронхоскопія», 17 – за пакетом «Гістероскопія», 26 – за пакетом «Езофагогастродуоденоскопія» та 12 – за пакетом «Цистоскопія». Серед них як комунальні, так і приватні лікарні. Саме ці шість досліджень є для пацієнтів безкоштовними. Мамографія та колоноскопія, рекомендовані людям віком 40+. Гастроскопію, бронхоскопію, цистоскопію та гістероскопію лікарі радять регулярно проводити після 50 років», – зазначила Наталія Шуліка, заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

В межах пакетів пацієнту безоплатно гарантується:

  • консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів;
  • аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);
  • власне обстеження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія чи езофагогастродуоденоскопія);
  • проведення біопсії (за необхідності);
  • місцева або загальна анестезія при проведенні гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;
  • надання заключення результатів ендоскопічних досліджень;
  • надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (в випадку взяття біопсії);
  • опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;
  • надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Ознайомитися з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 1-3, 5-6, 11).

Щоб зробити безоплатне обстеження, необхідно отримати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Лікар має направити пацієнта чи пацієнтку на обстеження при наявності ризиків новоутворень:

– мамографія, колоноскопія – вік від 40 років;

– цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія, бронхоскопія – від  50 років.

Звертаємо увагу, що пацієнти, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря можуть отримати послугу безоплатно за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Нагадуємо, що усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними, їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг – діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога.

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці:

ДЖЕРЕЛО