#громадськемісце У Кіровоградській області безкоштовно видано 4148 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів #кропивницький #kropyvnytskyi

У Кіровоградській області безкоштовно видано 4148 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів

За інформацією сектору реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Кіровоградській області, пишуть новини Кіровоградщини, у січні-квітні 2024 року послугами підрозділу реєстрації користувачів ГУ ДПС в області скористались 2074 юридичних та фізичних осіб (з них у квітні – 604 клієнтів). Їм безкоштовно видано 4148 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів (з них у квітні – 1208 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів).

Нагадаємо, що за допомогою сервісу повторного формування сертифікатів за електронним запитом кожен користувач має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк чинності до 2 років.

Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – КНЕДП ДПС) , відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 року № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» здійснювалося автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів всім користувачам за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів, терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінювався.

Проте, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2024 року  № 88 «Про внесення змін до пункту 6 Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. № 1137 «Питання Єдиного порталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг», втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 17.03.2022р. № 300. Враховуючі це, повідомляємо, що КНЕДП ДПС припинив автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів користувачів до закінчення строку чинності старих терміном дії на один рік.

Звертаємо вашу увагу, що користувачі, яким не потрібно автоматичне формування нових  сертифікатів, можуть скасувати діючі сертифікати одним із способів, наведених за посиланням  https://ca.tax.gov.ua/blokuvannya.

Перевірити термін дії власних кваліфікованих сертифікатів можна на сайті ca.tax.gov.ua в пункті меню «Пошук сертифікатів та СВС», набравши свій реєстраційний номер облікової картки платника податків.

ДЖЕРЕЛО