#громадськемісце На що скаржаться пацiєнти медзакладiв Кiровоградщини? #кропивницький #kropyvnytskyi

На що скаржаться пацiєнти медзакладiв Кiровоградщини?

Жителям Кiровоградщини розповiли як правильно правильно подати скаргу в НСЗУ.

Про це повiдомили в Нацiональну службу здоров’я України, iнформує Златопiль.

Протягом поточного року зареєстровано 1 080 звернень вiд пацiєнтiв, що стосуються отримання медичної допомоги.

Найчастiше скарги надходять через вiдмову у наданнi послуг, якi передбаченi Програмою медичних гарантiй (28,8%), а також через вимагання коштiв за послуги, витратнi матерiали та лiкарськi засоби (23,9%). Така практика є незаконною, оскiльки вартiсть медичних послуг сплачується НСЗУ закладам з договором.

“З початку 2024 року пацiєнти з Кiровоградської областi подали 13 скарг щодо порушення їхнiх прав у 11 лiкарнях. Важливо розумiти, що подача скарги – це можливiсть зробити свiй внесок у вдосконалення медичної системи. Медичнi установи, на якi часто надходять скарги, перебувають пiд особливим наглядом НСЗУ. Кожен випадок порушення прав пацiєнтiв має свої особливостi, але важливо, щоб пацiєнти не мовчали, коли порушуються їхнi права або вимагаються додатковi кошти за медичнi послуги, якi вже оплаченi державою”, – наголошує заступниця директора Схiдного мiжрегiонального департаменту НСЗУ Наталiя Шулiка.

Завдяки зверненням щодо порушень у лiкарнях країни, з початку року НСЗУ вдалося поновити право 61 пацiєнта на допомогу за Програмою медичних гарантiй. 

Кожна з лiкарень Кiровоградської областi отримала по однiй або по двi скарги вiд пацiєнтiв. Найчастiше люди скаржаться на вiдмову у наданнi послуг, передбачених Програмою медичних гарантiй. Таких скарг  НСЗУ отримала 6. П’ять вернень надiйшло  щодо вимагання коштiв за надання медичних послуг. Серед iншого, пацiєнти також нарiкають на  неякiснi послуги.

“Чим бiльше пацiєнт надасть доказiв щодо порушень з боку закладу, наприклад, чеки за придбанi лiки, чи оплаченi послуги з лiкування або дiагностики, фото i  вiдео, тим бiльше шансiв поновлення права пацiєнтiв на безоплатну медичну допомогу”, – додав Тарас Стеценко, заступник начальника вiддiлу роботи зi скаргами пацiєнтiв.

Як дiяти пацiєнтам у разi порушення прав?

1.Звернутися зi скаргою до головного лiкаря.

2.Якщо головний лiкар не вирiшує проблему — звернутися зi скаргою до мiсцевого департаменту охорони здоровʼя.

3.Залишити скаргу через електронну форму на сайтi НСЗУ в роздiлi “Громадянам”: https://cutt.ly/hewPO7gU.

Також залишити скаргу можна у декiлька способiв:

— За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лiнiї зафiксує скаргу та допоможе оформити звернення.

— Надiслати офiцiйний лист на електронну пошту: [email protected].

— Надiслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.

— Написати звернення на особистому прийомi громадян.

Що варто вказати в скарзi?

1.Зазначте прiзвище, iм’я та по батьковi пацiєнта, дату народження.

2.Зазначте дату подiї, викладеної  у скарзi.

3.Правильно вкажiть назву лiкарнi.

4.Напишiть посаду, прiзвище, iм’я та по-батьковi особи, яка вимагала оплату за медичнi послуги, лiки чи iншi матерiали чи вiдмовлялася надати послугу.

5.Детально опишiть ситуацiю, яка з Вами сталася.

6.За можливостi зазначте суму коштiв, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За наявностi додайте копiї чекiв на лiки чи медичнi послуги.

7.Вкажiть свої контакти, якi допоможуть з вами зв’язатися: номер мобiльного чи стацiонарного телефону, електронну адресу, поштову адресу.

Аби скарга мала позитивний результат — важливо надати якомога бiльше фактiв та доказiв вимагання коштiв (чеки, фото чи вiдео, iмена медпрацiвникiв, якi вимагали кошти). Це допоможе встановити факт вимагання та повернути пацiєнту кошти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому отримали сертифiкат для введення в експлуатацiю очиснi споруди

На що скаржаться пацiєнти медзакладiв Кiровоградщини?

Оцінити цей запис

ДЖЕРЕЛО