#громадськемісце Через обстріли на Кіровоградщині потрібні донори крові всіх груп #кропивницький #kropyvnytskyi

Через обстріли на Кіровоградщині потрібні донори крові всіх груп

Станом на 25 березня у зв’язку з обстрілами по всій Україні потрібні донори крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

«Останніми тижнями посилилися обстріли — росіяни цілять по житлових будинках, по цивільній інфраструктурі. Ми давно не сподіваємося на дотримання ворогом будь-яких конвенцій, тож маємо подбати про себе самі: донатити на допомогу ППО та здавати кров. В умовах обстрілів запаси крові мають бути стабільними. Коли ворожа ракета чи БПЛА прилітає до вас додому чи на роботу, немає часу шукати для вас донора — аби врятувати життя пораненій людині, кров уже має бути в наявності у всіх лікарнях», — пояснює Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Цього тижня особливо потрібні донори крові таких груп:

 • Харків: всі групи крові

 • Дніпро: всі групи крові

 • Миколаїв: всі групи крові

 • Кропивницький: всі групи крові

 • Київ: 1+, 2+/-, 4-

 • Вінниця: 2-, 3-, 4+/-

 • Одеса: 1+/-, 2-, 3-, 4-

 • Херсон: 1-, 2-, 3-, 4+/-

 • Запоріжжя: 1-, 2-, 3-, 4-

Як визначаються потреби у крові?

Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan.

Крім того, ми отримуємо від пацієнтів та їхніх рідних запити на адресну допомогу. Так, протягом 2022-2023 років ми обробили понад 900 таких запитів, а за весь час існування платформи — понад 7500. Ця інформація також допомагає формувати статистику потреб крові в окремих регіонах. Один реципієнт може потребувати 5-7 донорів, і таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні.

Тому щотижня ми поширюємо інформацію про актуальні потреби у крові в регіонах, які надають нам відповідну інформацію. Ці дописи ми публікуємо на своїх сторінках в InstagramFacebookX (Twitter), а також у каналах в Telegram і Viber.

Як здати кров?

 • Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.

 • Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації.

 • Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.

Кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами. Долучайтеся — ваша кров переможе!

Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.

ДЖЕРЕЛО